Yorum bırakın

Kimim ben?

“23 Nisan 1988 İstanbul, Bakırköy doğumluyum. 2005 yılından bu yana yaşımın kimi yazarlara göre küçük olmasına aldırış etmeden, korkusuzca yazdım ve yazmaya da Allah (C.C.) izin verdikçe devam edeceğim. Yazılarımın ve şiirlerimin ilk okunduğundan anlaşılamaması, beğenilmemesi benim en sevdiğim özelliğim olmuştur. Çünkü ben bir yazımı yazmadan önce yazacağım konu hakkında aylarca düşünmüşümdür. Bu sebepten kullandığım benzetmeler, örnekler de hayatın içindendir. Bir insanın hemen anlayabilmesi için ya o örneği yaşamış olması gerekir ya da yaşayanı görmüş olması gerekmektedir. Bir çok kişi de yaşamadığı olayları okuduklarında beni anlamamışlardır.
Şiir, makale, hikaye ve denemelerimin yanı sıra fotoğrafçılık, web tasarımı gibi dallarla da ilgileniyorum. İslam dininin güzellikleriyle iç içe olarak genel de gerçek İslam’ı çarpıtmadan anlatan yazarları okumayı tercih ediyorum. Hayata hep farklı bir pencereden baktığım katidir. Benim gördüklerimi görmeyenlere anlatma çabam genellikle hüsranla sonuçlanmış olsa da bir kaç kişiye bile gösterebiliyor olmak gerçekten onur verici bir durum. Bir çok yazar gibi şiirlerinde Aşk’ı işleyen birisiyim bende, lakin benim Aşk dediğim bir kadınla erkek arasındaki cinsel hazlar bütünü değil, iki ruh arasındaki görünmez bağlardır. Kalp Kardeşliği sırrına erişmiş birisi olarak bir çok kardeş sahibiyim. Şimdi siz Kalp Kardeşliği de nedir diye sorabilirsiniz. Kalp Kardeşliği; iki kişi arasındaki görünmez bağların olduğu bir kardeşlik bütünüdür. Hiç kimse inanmasa da iki insan arasında gizli bağlar vardır. Allah bizleri yaratırken bu bağları bizlere bağlamıştır. Örneklerle açıklamak gerekir ise, elbet hayatınızda onlarca defa yaşamışsınızdır. Birisi aklınıza geldiğinde birden telefon çalar ve o kişi sizi arar. İşte bu gizli bağın sırrına erişmek hem çok kolay, hem de çok güzeldir. Tefekkür, tefekkür, tefekkür…Bir insanı sürekli düşünürseniz onunla aranıza Kalpdaşlık bağı kurulur. Peki, Allah’ı düşünürseniz onunla aranızda bu bağ kurulmaz mı? Elbette, kurulur… Hep sorduğum gibi size de soruyorum Kalp Kardeşim olur musun?

Felsefe, İslam felsefesi, psikolojik savaş, yaşam hakkında düşüncelerimi bir bütün haline getirerek sosyal hayat çölünde bir kum tanesi olmak en büyük gayemdir. Fikirlere, görüşlere ve kalplere açıktır yüreğim. Şimdiden hoş geldiniz kalbime…”

Engin DİNÇ
18.12.2011

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: