Yorum bırakın

Büyük İslam Locası

Büyük İslam Locası Bayrağı

Büyük İslam Locası Bayrağı

Büyük İslam Locası; Maddi bir varlığa sahip olmayan, herhangi bir dernek, kurum yada kuruluş olarak faaliyet göstermeyen bir fikir akımıdır. Bu akımın temelinde Allah-u Teâlâ’nın emirleri ve Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Ve Sellem’in sünneti ışığında Hazreti Ömer Radıyallahu Anh adaletinde, Hazreti Ali Radıyallau Anh gücünde ve Hazreti Hamza Radıyallahu Anh cesaretinde olabilmek vardır.

Büyük İslam Locası; Dünya’ya mukaddes dinimiz İslam’ı en güzel şekilde anlatarak son ve hak din olduğunu kabul ettirmektir. Eski alışılagelmiş fikir akımlarını dikta etmekten ve cahil, hurafeler ışığında varlığını sürdürme çabasında olmuş eski nesillerin yaptığı yanlışları yapmadan, en doğru ve gerçek olanı araştırarak, öğrenerek ve öğreterek Dünya’ya İslam’ı yayma düşüncesidir.

Kendisini bir Müslüman olarak kabul eden her birey Kelam-ı Kadim olan mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim’in ilk ayeti: “Oku! seni yaratan Rabbinin adıyla…” (Alâk Suresi/1) en iyi şekilde anlamalı ve kendisine yol gösterici olarak Kur’an-ı Kerim ve Hadis-i Şerif’leri seçmelidir.

İslam dini her zaman doğruyu, güzeli emretmiştir. Dinimiz ilime büyük önem vermiştir. Hakiki bir Müslüman olmak; kişinin kendisini geliştirmesiyle, araştırmasıyla, doğru ve gerçeği öğrenerek öğrendiği doğru ve gerçekleri başka insanlarla paylaşmasıyla olacaktır.

İslam dininde kin ve kavga yoktur.  Müslüman bir kimsenin düşmanı yoktur. Bir kimseye sadece Allah Celle Celaluhu’nun rızasını kazanmak için zarar verici davranışta bulunur. Bu davranışı da yine Allah Celle Celaluhu’nun emrettiği sınırlar çerçevesinde yapar, kimseye şahsi nefret ile saldırmaz.

Büyük İslam Locası; Hiçbir şekilde siyaset içine girerek kendi bünyesindeki insanları bir mevkii yada makama getirme çabasında olmaz. Muhakkak ki bir makamı elde etmek için bir başka kişiden lütuf dilemek Allah Celle Celaluhu’ya şirk koşmaktır. Gerçek Müslüman Allah Celle Celaluhu’nun razı olmayacağı her işten uzak durur.

Büyük İslam Locası’nın asıl amacı; bilinçli, zeki, girişimci Müslüman bir nesil yetiştirmek, İslam’ı en doğru ve gerçek şekiliyle Dünya’ya anlatmak, Allah Celle Celaluhu’nun rızasına nail olmaktır.

Büyük İslam Locası’na kalbi bağlarla bağlı olan kişi araştıran, öğrenen ve sorgulayandır. Gerçeği ve doğruyu bulduğunda sorgusuzca tabi olan ve gerçekleri başka insanlara da anlatandır.

Allah Celle Celaluhu ilim ve gücümüze güç katsın, cesaretimizle şeytana dahi boyun eğdirmesin, yar ve yardımcımız olsun inşAllah. Amin

Engin DİNÇ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: