Yorum bırakın

Zabıt katibinden yeni kitap

“Yazma işi meslek olunca insan yazmadan duramıyor…”

Geçtiğimiz yıl bloğunda yazdığı makalelerle Hiç (AŞK’ın Tarifi) isminde bir deneme kitabı çıkaran ve kitabıyla binlerce okura ulaşan zabıt kâtibi Engin DİNÇ yeni bir kitapla karşımıza çıktı.

Yazar ilk kitabında kişisel gelişime tasavvufi bir bakış açısıyla bakmış ve kişisel gelişim konularına dini boyut kazandırmıştı. Okurların sevgisini kazanan Engin DİNÇ yeni kitabı Aşk-ı Sani’yi tanıttı.

Bu kitabı kaleme almak bir rüya ile başladı

Engin DİNÇ, bir gece rüyasında kendisini peygamberler arasında görmüştü. Rüyasında Hazreti Musa, hazreti İsa ve hazreti Yusuf sohbet ediyorlar; yanlarında da Abdülkadir-i Geylani hazretleri vardı. Uyandığında rüyanın çokça etkisinde kalan yazar Abdülkadir-i Geylani hazretlerinin hayatını araştırmaya karar verdi ve yaklaşık 2 yıllık bir araştırma sonunda; Abdülkadir-i Geylani hazretlerinin hayatının anlatıldığı bu kitap ortaya çıktı.

Kitapta Abdülkadir-i Geylani’nin hayatı, yaşadığı dönem, hocaları, ilahi aşk yolunda çektiği sıkıntılar ve bazı sohbetleri yer alıyor.

“Yazma işi meslek olunca insan yazmadan duramıyor…”

Yazarla yapılan bir röportaj sırasında yazarlığa nasıl başladığı sorulduğunda şöyle anlatıyor: “Aslında yazarlık ilk defa bir iddia üzerine başladı. “Televizyon izlemeye ayıracağım vakitle bir kitap yazarım.” demiştim. Sonunda ilk kitabım Hiç (AŞK’ın Tarifi) böyle ortaya çıktı. Okurların beğenisini de kısa zamanda kazandı. Daha sonraları da yazmaya devam ettim. Son kitabım Aşk-ı Sani ile Hiç (AŞK’ın Tarifi) arasına Kalpdaş adında bir de şiir kitabı sıkıştırdım. Yazma işi meslek olunca insan yazmadan duramıyor…”

“Lütfen daha hoş görülü, daha samimi olalım…”

Engin DİNÇ, diğer yazar ve şairlere bir mesajı olup olmadığı sorulduğunda şöyle devam ediyor: “Yazdıklarımızı okuyabilmek için harçlıklarını kitaba yatıran gençlere lütfen daha hoşgörülü ve daha samimi olalım. Ben; harçlık bulunca alkole, sigaraya ve daha kötülerine yatıranların arasında büyüdüğüm için parasını kitaba yatıranların ne kadar saf, ne kadar temiz olduklarını görebiliyorum. Lütfen onları kibir ile ego ile ekonomik kaygımız ile bir kazanç kapısıymış gibi görerek kendimizden uzaklaştırıp; kirletmeyelim. Okuyanlar hep temiz kalsınlar. Okuyarak yüce Türk Devleti’ni muasır medeniyetlerin üzerine çıkarsınlar.”

Engin DİNÇ, Uyanış Yayınları’ndan çıkan yeni kitabı Aşk-ı Sani ile de gönüllere yer edeceğe benziyor…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: