Yorum bırakın

Engin DİNÇ – Kur’an da Hoşumuza Gitmeyenler

Müslüman mısın? Sorusuna Elhamdülillah diye cevap verenlere yine İslam dininin temeli Kur’an-ı Kerim’den bir yaşam sorulduğunda Laiklik diyerek tabir-i caizse çamura yatıyorlar.

Kur’an-ı Kerim yüce yaratıcı ALLAH(C.C.)’ın bizzat ayetler halinde peygamberimiz H.Z. Muhammed (S.A.V) aracılığıyla insanlığa bildirilmiş olduğu emir ve yasaklar bütünüdür. Bu kutsal kitap içerisinde yazılı olan her şey haktır, kabul edilmesi ve uygulanması Müslüman bir insan için farzdır, şarttır.

İslam da Evlilik

İslam da evlilik konusu son derece önem taşımaktadır. Evliliğin önemini H.Z. Muhammed’in bir hadisiyle açıklamaya başlamak istiyorum. Hz. Aişe radıyallahu anha anlatıyor: Resulullah aleyhissalatu vesselam buyurdular ki: “Nikah benim sünnetimdendir. Kim benim sünnetimle amel etmezse benden değildir. Evleniniz! Zira ben, diğer ümmetlere karşı siz ve sizin çokluğunuz ile iftihar edeceğim. Kimin maddi imkânı varsa hemen evlensin. Kim maddi imkân bulamazsa nafile orucu tutsun. Çünkü oruç, onun için şehveti kırıcıdır.”  H.Z. Peygamberin de böylesine önem verdiği evlilik konusu günümüz insanlarınca pek de hoş karşılanmıyor. Çünkü İslam bir erkeğin dört kadına kıyabileceği nikâhı helal kılarken, karşılığı ödenen cariye kadınlar da yine o erkeğe helal kılınmıştır. Fakat günümüzün feminist kadınsal düşüncesindekiler sorulduğunda Müslüman olduklarına iddia etmelerine rağmen, hadis ve ayetler ile kanıtlanmış emirleri kabul etmiyorlar. Demokrasi adını verdikleri ve demokrasi ile de alakası olmayan düşüncelerini İslam dünyasına dikta ettirmeye çalışıyorlar. “…Yoksa siz Kitab’ın (Tevrat’ın) bir kısmına inanıp, bir kısmını inkâr mı ediyorsunuz? Artık sizden bunu yapanın cezası, dünya hayatında rezil olmaktan başka bir şey değildir. Kıyamet gününde ise onlar azabın en şiddetlisine uğratılırlar. Çünkü Allah, yaptıklarınızdan habersiz değildir. (BAKARA SURESİ 85. Ayet)” Bakara suresi 85. Ayette H.Z. Musa’nın getirdiği kutsal kitap olan Tevrat’a inanmayarak, bir kısmını kabul edip, bir kısmı kabul etmemeleri onlar için azap olarak geri döndüğü açıkça belirtilmiştir. İnanmak hala birçok kişinin işine gelmiyor, doğrudur…

Eğer evliyseniz ve eşinizin sizi aldattığına inanıyorsanız önce kendinize bakmalısınız. Sadece bu gününüze değil, geçmişte yapıp da hala pişman olmayıp, tövbe etmediklerinize bakın. Çünkü ALLAH (C.C.) Kur’an-ı Kerimde şöyle buyuruyor: “Zina eden erkek ancak, zina eden veya Allah’a ortak koşan bir kadınla evlenir. Zina eden bir kadınla da ancak zina eden veya Allah’a ortak koşan bir erkek evlenir. Bu, mü’minlere haram kılınmıştır. (NUR SURESİ 3. Ayet)”

Dinler arası Diyalog

Son günlerde farklı dinlerin birbiriyle ilişki içerisinde olduğu konusunda çalışmalar yapan hocalar ve cemaatler ortaya çıktı. Müslüman bir imam, Hıristiyan bir papaz ile el sıkışıp sanki bir şeylerin pazarlığını yapar görüntüsü verebiliyor. Onlar için çok sözüm yok, zaten çok söze de gerek yok. Soruyorum: Müslüman mısınız? Cevabı: Elhamdülillah ise; “Şüphesiz Allah katında din İslâm’dır. Kitap verilmiş olanlar, kendilerine ilim geldikten sonra sırf, aralarındaki ihtiras ve aşırılık yüzünden ayrılığa düştüler. Kim Allah’ın ayetlerini inkâr ederse, bilsin ki Allah hesabı çok çabuk görendir. (AL-İ İMRAN SURESİ 19. Ayet)” şüphesiz ALLAH’ın katında din İslam iken, Hıristiyan, Yahudi cennete girecek diye söylenemez. “Allah’ın ayetlerini inkâr edenler, Peygamberleri haksız yere öldürenler, insanlardan adaleti emredenleri öldürenler var ya, onları elem dolu bir azap ile müjdele.(AL-İ İMRAN SURESİ 21. Ayet)” Şimdi siz ALLAH(C.C.)’ın ayetlerini inkâr etmiş olmuyor musunuz, Peygamberinin getirdiği emirleri kabul etmeyerek onu öldürmüş olmuyor musunuz? Azap sizi bekliyor…

Engin DİNÇ

18.12.2011

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: